У вересні цього року за посиланням на Держслужбу з надзвичайних ситуацій повідомлялося про необхідність наявності в аграріїв ліцензії для зберігання пального для власних потреб.

Аграрії від самого початку з опаскою ставилися до процесу введення таких ліцензій. Органи центральної влади, проте, заспокоювали фермерів, підкреслюючи, необхідність ліцензій у першу чергу викликана боротьбою з нелегальними АЗС.

Сталося ж так, що побоювання фермерів справдилися. На своїй сторінці у Facebook керівник юридичного департаменту ГО «Всеукраїнський конгрес фермерів» Семен Кривонос повідомив, що у Київській області почалися масові перевірки фермерських господарств на предмет наявності ліцензій та відповідності способу зберігання палива наданій ліцензії. «Причепитись» намагаються з будь-якого приводу: невірний тип паливного крану, найменші перевищення ліцензованого об’єму ємності для зберігання палива. Зауважимо, що перевірки відбуваються «випадковим» чином як раз у розпал посівної кампанії.

За словами представника ГО, багато кого з фермерів такий тиск змусить працювати з постачальниками так званого «лівого» палива (з якими, до речі, теж за «випадковим» збігом обставин, активно ніхто не бореться) адже навіть наявність ліцензії не звільнило їх від проблем з контролюючими органами.

Юридична служба Конгресу пропонує допомогу фермерам, що постраждали від неправомірних дій державних службовців-перевіряючих.


Читайте нас в Телеграмм


Yii::$app->request->get('id'), 'className' => Yii::$app->controller->id])?>