Останніми днями у всіх ЗМІ багато говорять про підписаний Президентом Зеленським указ, що начебто передає землі державної власності у розпорядження територіальним громадам.

В інтерв’ю kurkul.com юрист Анатолій Косован розібрав подробиці цього указу. За словами експерта, ніяких кардинальних нововведень цим указом не передбачається. Рішення про передачу дерєавних земель у розпорядження ОТГ було прийняте ще у 2018 році розпорядженням Кабміну №60-р від 31 січня того ж року. В липні 2018 Верховною Радою також був прийнятий Закон 2498-VIII, що передбачає передачу земель ліквідованих комунальних підприємств теж у власність місцевих громад.

Правознавець також зауважив, що в документі, підписаному Президентом не вказані ані конкретні дії, які потрібно виконати для передачі земель, ані терміни виконання самого указу. Таким чином, Указ є виключно декларативним, його текст можна сприймати лише як оприлюднення Президентом своєї позиції у підтримку кроків щодо переведення державних земель у власність ОТГ. Власне ж сам процес регулюється виключно актами виконавчої влади та законами, прийнятими парламентом ще у 2018 році, - прідсумував юрист.


Читайте нас в Телеграмм