«Депутатська аграрна група» (ДАР) була створена для координування взаємодії між органами державної центральної та місцевої влади з одного боку та суб’єктами господарювання усіх форм власності в аграрному секторі.

Представник групи, депутат від більшості («Слуга народу») Андрій Богданець звернувся до Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігоря Петрашка з проханням до відомства сприяти створенню ряду органів, що зможуть надавати юридичну та практичну допомогу фермерам, що постраждали від посухи.

За словами Народного депутата, виробництво сільгосппродукціі за січень-вересень поточного року знизилось на 17,5 відсотків порівняно з показником за аналогічний період минулого року. Основною причиною стала посуха, що в деяких регіонах країни, особливо на Півдні, сягала критичних масштабів.

Через недоотриманий внаслідок кліматичних змін врожай, значна частина фермерів фізично не в змозі виконати свої зобов’язання за форвардними контрактами (угоди, за якими трейдери викупають майбутній врожай заздалегідь за фіксованою ціною).

Більше того, парламентарії наголошують, що нестача досвіду в юридичних тонкощах та монопольний тиск збоку представників транснаціональних корпорацій-трейдерів агропродукції ставлять фермерів у дуже скрутне становище. Багато хто з них навіть не змогли правильно та вчасно документально оформити факт виникнення непереборних обставин і тепер вимушені виплачувати штрафи згідно прописаних в контрактах санкцій за непоставку товару.

Наразі депутатська група працює над процедурою списання зобов’язань за таких обставин разом із Українською зерновою асоціацією. Мінекономіки нардепи просять сприяти у скликанні наради за участю органів державної влади, представників аграрних асоціацій, трейдерів та інших учасників ринку, а також представників Торгово-промислової палати – для відпрацьовування механізму визначення та підтвердження настання форс-мажорних обставин для виробника та пошуку компромісного рішення для всіх учасників процесу.


Читайте нас в Телеграмм


Yii::$app->request->get('id'), 'className' => Yii::$app->controller->id])?>