Пандемія коронавірусу оказує все більший вплив на корігування світових продовольчих ринків. Так, саме із новітньою хворобою і викликаними нею зміни в образі життя людей в Єропі пояснюють падіння попиту на картоплю.

Цього року зібрано трохи більший врожай – 27,9 проти 27,1 млн тон у сезоні 2019 – в п’яти країнах, що є найбільшими виробниками бульби на континенті (Бельгія, Великобританія, Нідерланди, Німеччина, Франція). Проте очікується відчутна зміна балансу попиту та пропозиції. Якщо зазвичай вказані країни-лідери ринку закривали лише попит всередині країни, то тепер прогнозується потреба у пошуку додаткових ринків збуту – місцевий попит просяде у зв’язку зі зменшенням споживання.

Окрім внутрішньо європейських проблем, складнощі у виробників може викликати невизначеність і на світових ринках. Знову ж через коронавірус впало споживання картоплі фрі у закладах харчування за межами людських домівок. Без ясності з течією епідемії неоднозначна ситуація буде зберігатись у всіх головних країнах-виробниках. Через такий комплекс проблем із попитом Європейські асоціації виробників картоплі закликають аграріїв зменшити площі під вирощування культури у наступному сезоні.


Читайте нас в Телеграмм