Продажі всесвітньовідомого швейцарського шоколаду за перші вісім місяців 2020 року впали на 14% відносно аналогічного періоду 2019. В останні чотири місяці падіння прискорилося – мінус 21%.

Галузева асоціація Chocosuisse відмічає, що зниження продажів сталося як на звонішньому, так і на внутрішньому ринках. Проте саме проблеми з експортним напрямком хвилюють виробників дільш за все, адже швейцарська індустрія шоколаду відправляє за кордон більш ніж 70% всієї продукції.

Істотним чинником, що, за очікуваннями експертів, може стати фактором довготривалої стагнації галузі, є пандемія коронавірусу і пов’язане з нею різке зниження туристичної активності та міжнародного пересування людей взагалі.

Щодо негативної тенденції на внутрішньому ринку, то виробники пов’язуть її, окрім впливу COVID-19, із високими цінами на сировину у Швейцарії. За рахунок цього більш конкурентоспроможним стають імпортовані шоколадні вироби.

Загалом ринок шоколадної продукції швейцарського виробництва за 2019 рік оцінювався у еквіваленті майже 2 мільярдів доларів США.


Читайте нас в Телеграмм


Yii::$app->request->get('id'), 'className' => Yii::$app->controller->id])?>