Двадцять сім країн-членів Європейського союзу кумулятивно залишаються на першому місці у списку фінансових донорів, чия допомога спрямована на подолання наслідків кліматичних змін та зменшення шкідливих викидів у регіонах, що розвиваються.

З 2013 року тренд виділення коштів на дані цілі постійно є таким, що зростає. У 2019 році загальна сума внеску країн блоку склала 23,2 мільярди євро. Такі цифри були опубліковані на зустрічі головних експертів з питань клімату країн ЄС на засідання Комітету співдружності з питань економічної політики.

Так зване кліматичне, або «зелене», фінансування відбувається в рамках зобов’язань, взятих на себе підписантами Паризької Кліматичної Угоді 2015 року. Євросоюз продовжує демонструвати відданість напрямку нарощування фінансування, направленого на завдання боротьби з наслідками кліматичних змін та їх запобіганню, до суми в 100 млрд євро щорічно. Такої суми планувалося досягти вже у поточному 2020 році і підтримувати рівень до 2025, коли ООН планує сформулювати нові тактичні цілі у даній сфері.

Згідно зведених даних Єврокомісіі, близько 50% фінансування з боку Союзу йде на проекти, що направлені на сповільнення зміни клімату, 20% - на адаптацію регіонів, що розвиваються до нових кліматичних умов, і решта – на змішані проекти, що поєднують у собі згадані функції.


Читайте нас в Телеграмм


Yii::$app->request->get('id'), 'className' => Yii::$app->controller->id])?>