В самому центрі американського Чикаго, на даху бізнес-будівлі у 52 поверхи та заввишки більше двохсот метрів розмістилися незвичні для «пейзажу» таких місць споруди. З-поміж вентиляційних систем та інших технічних засобів там знаходяться декілька колоній бджіл.

Наглядає за цими вуликами, як і за рядом інших проектів з бджільництва в межах великих міст, компанія Best Bees Company. Представники організації розповіли, що вулики захищені від зимових вітрів спеціальними конструкціями, а матеріалом для збору нектару для них є спеціальні насадження квітучих рослин у кожному такому міні-господарстві, а також усі доступні в місті квіти – парки, сквери, сади й навіть балкони містян. Експерти відмічають, що різноманіття рослин в місті більше, ніж у сільськогосподарській місцевості, а використання пестицидів – набагато менше. Місцезнаходження «дому» також бджіл не лякає – вони від природи підіймаються на висоту більше 5 кілометрів.

Розведення медоносних бджіл в урбанізованих районах останнім часом стало популярним в Америці. Проте, як і будь-яке втручання в природну течію речей з боку людей, потребує уваги. Екологи відмічають, що поряд з найбільш поширеними різновидами так званих Європейських медоносних бджіл, на Американському континенті існує близько 4000 тисяч місцевих видів, більшість з яких не використовують у промисловому виготовленні меду, але вони є важливими для екосистеми, в тому числі й у великих містах. Активне культивування саме медоносних різновидів може призвести до втрат у популяціях диких бджіл.

З іншого боку, вирішення проблеми збереження балансу існує. Екологи пропонують містам ввести реєстрацію та проводити послідовну регуляторну політику щодо міських пасік. Найголовнішим критерієм має недопущення негативного впливу на біорізноманіття цих комах. Щодо пересічних громадян – спеціалісти сподіваються, що даний тренд спонукатиме суспільство звернути більше уваги до збереження рослинного світу. В даному разі – в рамках запрошення до співіснування нових сусідів – урбанізованих бджіл.


Читайте нас в Телеграмм


Yii::$app->request->get('id'), 'className' => Yii::$app->controller->id])?>