В інтерв’ю УНІАНВ очільник Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський звернув увагу на вплив кліматичних чинників на землеробство.

Голова новоствореного відомства (Міністерство було створене всього чотири місяці тому) відмітив, що через все менш чітку зміну сезонів та загальне зростання середньої температури в Україні буквально відбувається географічний зсув певних видів сільхозвиробництва. В першу чергу це стосується ризикового землеробства – території цього типу аграрного господарювання пересуваються все більше на північ з кожним роком. Цьогорічні проблеми із врожаєм у південних областях говорять про те, що ця тенденція буде лише посилюватись.

За словами пана Абрамовського, ми не можемо зупинити повністю, але маємо важелі для того, щоб зменшити стрімкість кліматичних перетворень. Для цього необхідно активно залучати інвестиції у нові технології виробництва, у тому числі сільськогосподарського. Суму інвестицій міністр оцінює в 245 мільярдів євро на протязі 10 років. За його словами, сума лише здається величезною. Якщо не вжити заходів, то підприємства, що продовжать працювати за старими виробничими методами, просто «зникнуть» - їх продукція перестане бути конкурентоспроможною як за ціною, так і за відповідністю до сучасних вимог.

В інтерв’ю голова природоохороного відомства підкреслив орієнтацію уряду на європейські стандарти щодо скорочення викидів вуглецю та наміри впроваджувати цілий ряд програм у різноманітних галузях – від виробництва електроенергії до сільського господарства – для прискорення досягнення результатів.


Читайте нас в Телеграмм