4 вересня, Верховною Радою був прийнятий за основу проект Закону № 3295 «Про внесення змін до Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» та інших законів України щодо функціонування Державного аграрного реєстру та удосконалення державної підтримки виробників сільськогосподарської продукції», повідомляє AgroPolit.

Будуть виключені окремі положення, серед яких регулювання питань державної аграрної інтервенції як форми державного втручання. Також виключається надання права на отримання бюджетної тваринницької дотації суб’єктам, які займаються козівництвом та аквакультурою. До цього списку потрапило і одержання державної підтримки виробникам плодів, ягід, винограду, хмелю та аквакультури.

За законопроектом, Державний аграрний реєстр буде функціонувати як державна автоматизована інформаційна система збирання, обліку, накопичення, оброблення та надання інформації про виробників.

Проект також визначає принципи, за якими буде надаватися державна підтримка. Її виробник продукції не може отримати більше ніж 50 млн грн на одного виробника на рік. Це з урахуванням пов’язаних з ним осіб.

Профільний Комітет запропонував доповнити текст законопроекту новими пунктами. До них відносяться відшкодування втрати від пошкодження посівів сільськгосп продукції та природного характеру, державна підтримка виробників органічної сільськогосподарської продукції та товаровиробників, які використовують меліоровані землі.


Читайте нас в Телеграмм