За результатами звітності по програмі державної компенсації часткової вартості сільгосптехніки вітчизняного виробництва, за перше півріччя (точніше, за 7 місяців) українські фермери більш за все були зацікавлені у придбанні причіпної ґрунтообробної техніки: борін, плугів, культиваторів, котків та іншого приладдя для обробки поля - придбано 1281 одиницю техніки на суму 230,9 млн грн.

Слідом за причіпною ґрунтообробною йде техніка для посіву та обприскування: сівалок українського виробництва придбано 243 штуки на 76,7 мільйони гривень; обприскувачів загалом 182 одиниці (з них три самохідних) на суму 66,78 млн грн.

Значно менші цифри показує розділ самохідної вітчизняної техніки – в питанні придбання тракторів та комбайнів українські сільгоспвиробники все більше довіряють закордонним виробникам. За 7 місяців 2020 року на компенсацію вартості подано документи всього на 21 трактор загальною вартістю 28,44 млн грн. Для порівняння: у 2018 році було частково компенсовано вартість 88 машин, у 2019 – 79. Щодо комбайнів, то цього року аграріями ще не було придбано жодного агрегату вітчизняного виробництва.

Спеціалісти відзначають вплив загальної економічної ситуації на дані за перше півріччя, проте для остаточного аналізу пропонують дочекатися кінця року, коли буде задоволено всі запити на отримання компенсації.


Читайте нас в Телеграмм


Yii::$app->request->get('id'), 'className' => Yii::$app->controller->id])?>