У проекті держбюджету на 2021 рік Урядом заплановане виділення 4,5 млрд гривень на підтримку сільгоспвиробників замість обіцяних 8,2 млрд.

Віце-президент Асоціації виробників молока Анна Лавренюк стверджує, що виділення 3,8 млрд гривень підтримки на тваринництво загалом та 1,7 млрд з цієї суми на заводчиків худоби було узгоджено Минекономіки та профільним комітетом Парламенту, проте при голосуванні ці пропозиції були відхилені. Тепер на тваринництво виділять лише 1 млрд грн. Такі дані пані Лавренюк оприлюднила в рамках прес-конференції, присвяченій проблемам молочної галузі.

Заступник очільника ГО «Всеукраїнська аграрна рада» Михайло Соколов, у свою чергу, відзначив, що вже не вперше держава недофінансовує підтримку тваринництва. За його словами, після відміни спецрежиму оподаткування у 2017 році було досягнено домовленості про виділення 1% від ВВП галузі щорічно. Проте жодного разу ще цієї обіцянки не було виконано. Наслідком є падіння виробництва молока в 2019 році до рекордно малого показника у 9,7 млн тон і сумна статистика щодо споживання молочних продуктів українцями – лише 55% від реком ендованої річної норми в 380 кг.

Голова ради директорів Спілки молочних підприємств Вадим Чагаровський закликає взагалі до змині схеми держдопомоги виробникам молочної продукції. Його ініціатива полягає в тому, що держава має направити зусилля на стимуляцію реінвестування в галузь, а не на безцільні дотації. Також вдосконалення потребують алгоритми тендерів на придбання сировини, а також інститут експортних субсидій, впровадження якого допоможе Україні відновити статус нетто-експортера молочної продукції.


Читайте нас в Телеграмм