Після виділення останнього на сьогодні траншу для часткової компенсації сільгоспвиробникам вартості техніки українського виробництва сума відшкодованих коштів склала 986,3 млн гривень. Це майже вичерпало запланований на поточний рік бюджет програми.

Всього компенсацію отримало 3601 господарство після придбання 7447 одиниць техніки на суму майже 4 млрд грн (без ПДВ). Найпопулярнішим сегментом техніки українського виробництва були ґрунтообробні агрегати (плуги, культиватори, борони та ін.) – вони склали майже третину від загального об’єму за підсумками першого півріччя. Незважаючи на ліміт запланованого бюджету, Мінекономіки пообіцяло віднайти кошти, що не були використані в інших програмах, для задоволення всіх заявок, поданих в міністерство.

Днями МРЕТ опублікувало оновлений перелік техніки, що підпадає під дію програми «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників». Тепер за напрямом «Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва» можна подавати заявку на відшкодування, придбавши одну з 14573-х моделей від 191 заводу-виробника. Це на 417 найменувань більше, ніж було у списку до оновлення.

Бюджетом на 2020 рік було передбачено 1 млрд гривень для реалізації програми. Уряд заявляє про намір продовжити програму у 2021 році, проте наразі невідома навіть проектна сума коштів, що її планується виділити.


Читайте нас в Телеграмм


Yii::$app->request->get('id'), 'className' => Yii::$app->controller->id])?>