Профільні асоціації виробників свинини та птахівників звернулися з листом до Голови уряду та Міністра економіки з проханням відрегулювати баланс на ринку зернових з урахуванням узгоджених раніше так званим Зерновим меморандумом.

Представники галузі наголошують, що через слабший за прогнозований врожай (оцінюється прогнозно у 27-28 млн т замість планових 33 млн) призвів до збільшення попиту кукурудзу на зовнішніх ринках та здорожчання культури. Фуражні сорти, що є основним інгредієнтом комбікормів, піднялися в ціні на 65%. Зросла й вартість інших сільгоспкультур, що використовуються у тваринництві: фуражна пшениця, соняшниковий шрот, соєвий шрот зросли на 40-60%.

Зважаючи на те, що комбікорми, виготовлені з названих культур, складають близько 70% собівартості продукції тваринництва, виробники вже сьогодні вимушені реалізовувати продукцію із збитком близько 15%. Продовольчий ринок не взмозі різко підняти закупівельні ціни на м’ясо, і ситуація близька до критичної для птахо-, свиноферм та для заводчиків худоби.

Окрім підняття ціни, виробники м’яса та супутніх продуктів тваринництва зіткнулися з тим, що через високий попит та зростання цін на ринку аграрії «притримують» врожай, що може призвести до зупинки частини галузі тваринництва через відсутність можливості закупати корми.

Цьогоріч в Україні вже зібрано 19,6 млн тон кукурудзи. Обсяг експорту сезону 2019/2020 склав 28,7 млн тон. Темпи відвантаження культури на зовнішні ринки в новому сезоні 2020/2021 станом на 11 листопада відстають на 38% від минулорічних показників.


Читайте нас в Телеграмм


Yii::$app->request->get('id'), 'className' => Yii::$app->controller->id])?>