Про це заявив заступник міністра Тарас Качка на зустрічі із представниками профільних асоціацій галузі тваринництва, повідомляється на сторінці відомства у Facebook.

Серед пунктів програми, яку було обговорено в ході зустрічі, присутні заходи, направлені на розвиток промислового скотарства, поліпшення генофонду великої рогатої худоби, стимулювання внутрішнього та експортного ринків яловичини, підвищення інвестиційної привабливості галузі та інші.

В практичному розрізі програма буде реалізовуватись за трьома напрямками. Перш за все, держава збереже діючі та введе в дію нові алгоритми підтримки скотарства, в першу чергу направлені на здешевлення інвестицій для розвитку галузі. Другий механізм – упорядкування форм власності господарств. З метою досягнення всеосяжності держпрограм, планується заохочувати переведення персональних селянських господарств у фермерські господарства, сімейні фермерські господарства чи ФОПи. Зусилля третього напряму будуть направлені на аспекти, що сприятимуть підвищенню популярності українського м’яса, зокрема, на зовнішніх ринках. Вони полягатимуть у вдосконаленні системи відстеження походження та безпеки продукції, а також стимуляцію розвитку переробки відходів виробництва.

Програма розрахована на 10 років. За рахунок запропонованих заходів планується досягти росту поголів’я худоби на 11% та збільшення частки промислового виробництва продукції з ВРХ – на 2%. Міністерство запевнило, що Концепція програми буде допрацьована із урахуванням зауважень профільних асоціацій.


Читайте нас в Телеграмм