17 листопада у Верховній Раді зареєстровано проект постанови про звільнення депутата від Слуги Народу Данила Гетьманцева з посади Голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики. Сам нардеп пов’язує це зі своєю опозицією до введення пільгової ставки НДС до 14% для певних груп агровиробників.

Серед авторів проекту – депутати від ЄС та групи Довіра, яку пов’язують з Ігорем Коломойським. Голова Комітету стверджує, що ці депутатські групи представляють інтереси одного з крупних агропромислових холдингів (деякі джерела повідомляють, що це може бути Kernel, підконтрольний нардепам Андрію Веревському та Віталію Хомутиннику). Пан Гетьманцев роз’яснює, що начебто зниження податкового навантаження на сільгоспвиробників є лише ширмою – насправді він значно полегшує ситуацію лише для переробників продукції, яка врешті буде відправлятись на експорт.

Додатково Голова Комітету наголошує, що постанову було винесено до сесійного залу з порушеннями Регламенту, адже ініціатором таких дій може бути лише комітет чи Голова ВР.

Раніше народний депутат Андрій Богданець (СН) також заявляв, що даний законопроект носить лоббістський характер, адже зниженню ставки НДС підлягає лише кінцевий продукт, що відправляється на експорт. Що стосується малих та середніх агровиробників, які не мають змоги самостійно експортувати свою продукцію, то для них нічого не зміниться – для закупівель матеріально-технічної бази та первинної реалізації продукції ставка податку на додану вартість залишається незмінною.


Читайте нас в Телеграмм


Yii::$app->request->get('id'), 'className' => Yii::$app->controller->id])?>