Про небезпеку такого розвитку подій йдеться у зверненні Української зернової асоціації до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Причиною автори документу називають продовження використання сільгоспвиробниками пестицидів Хлорпіріфос и Хлорпіріфос-Метил. Вміст даних препаратів у сировині для виготовлення рослинних олій українського походження значно перевищує норми, встановлені новими стандартами ЄС, у 3-8 разів у досліджених зразках різних культур: рапсу, соняшнику, та сої.

Гостроту проблеми посилює той факт, що згадані речовини є жиророзчинними, отже майже в ідентичній концентрації переходять з сировини до олії. Дані обставини можуть мати руйнівні наслідки для українських виробників у вигляді заборони на ввезення їх продукції до Європи. А на цьому ринку їм є, що втрачати - за підсумком сезону 2019/2020 ЄС є найбільшим експортером українських рослинних олій - більше 32% від загального об’єму.

У зверненні Асоціація просить Уряд виконати вимоги Угоди про асоціацію з ЄС та узгодити законодавство з європейським. Організація наголошує, що згадані препарати вже заборонені не тільки в ЄС, а й усіх розвинених економіках як такі, що загрожують здоров’ю людини та навколишньому середовищу; і лише в Україні за незрозумілими причинами все ще точиться дискусія з приводу їх використання. На думку авторів листа, зволікання з вирішенням даного питання відобразиться на здоров’ї українців та загрожуватиме втратою ключових ринків вітчизняними виробниками сільгосппродукції.


Читайте нас в Телеграмм


Yii::$app->request->get('id'), 'className' => Yii::$app->controller->id])?>