Довготривалий тренд росту цін у Причорномор’ї врешті змінено. Навіть за умов підвищеного попиту трейдери все ж уповільнили закупівлі через високі ціни. Ціни у портах доходили до 250-255 доларів США за тонну. Цього ж тижня стало спостерігатись деяке падіння котирувань.

Проте, така картини властива не для всіх ринків. У Північній Америці, на фоні уточнення прогнозу врожайності USDA та оптимізму з приводу винайдення вакцини проти COVID-19, попит на біржах зріс, оголошені нові тендери на імпорт американських зернових. Це спричинило деяке зростання ціни ф’ючерсних контрактів на сільгосппродукцію.

Що стосується чинників здешевлення українського продукту, то серед них аналітики називають підвищену останнім часом конкуренцію збоку балтійської кукурудзи, а також зернових з ЄС та Австралії. Турецькі замовники з низки причин орієнтовані на російську продукцію. У грудні до цього комплексу чинників може додатись традиційне в даний період підвищення пропозиції з Аргентини.

Впливають на ринкові котирування також і внутрішні чинники. Склалася ситуація, коли виробники не бажають відвантажувати нові партії після зниження цін, а дорожче не готові купувати трейдери. На цей час більша частина попиту задовольняється наявними у портах об’ємами.


Читайте нас в Телеграмм


Yii::$app->request->get('id'), 'className' => Yii::$app->controller->id])?>