Якщо найближчим часом в Україні не буде здійснено масовий перехід на більш ефективні засоби виробництва, а з точки зору державної політики не буде утворено ініціатив для залучення інвестицій та подолання корупції у секторі, українська свинина продовжить втрачати свого споживача як на зовнішніх, так і на внутрішньому ринку.

Такі думки висловив в інтерв’ю інтернет-виданню Агроньюз директор Асоціації «М’ясної галузі» Микола Бабенко. За його твердженням, собівартість виробництва свинини на сьогодні в Україні – найвища серед європейських країн. За його словами, через неефективні алгоритми виробництва, в собівартості українського продукту витрати на корми вищі на 40% за показники виробників з ЄС. По-друге, удорожчання зернових через слабкий врожай ще більше підніме закупівельні ціни на корми. Врешті, тривожним є загальний тренд зменшення споживання свинини, як через моду на «здорове» харчування, так і через епідеміологічні обмеження, пов’язані з коронавірусом.

Паралельне перенасичення продукцією свинарства ринку ЄС збільшує тиск на ціни. Тому на ринку, за прогнозами експерта, зможуть залишитись лише ті, хто зможе консолідувати усі ланки виробництва від вирощування до переробки. Таким чином можна буде знайти можливість оптимізувати видатки та конкурувати на міжнародному ринку. На підтвердження цієї гіпотези Микола Бабенко навів приклад найбільших світових виробників свинини: американської Smithfield та китайської WH Group, які є вертикально інтегрованими холдингами з повним закритим циклом.

Окрім консолідації виробничого циклу, важливими напрямками роботи по відродженню прибутковості свинарства в Асоціації називають використання технологій контролю процесу та собівартості виробництва в реальному часі та розширення доступу фермерів до баз інноваційного генетичного матеріалу.


Читайте нас в Телеграмм


Yii::$app->request->get('id'), 'className' => Yii::$app->controller->id])?>