Новий виток росту цін попиту на олію в портах України – до 1100 доларів США за тону – спричинив сягання котировками на соняшникове насіння рекордних позначок у гривневому еквіваленті – 18500 грн/т на умовах CPT-порт.

Виробники, які мають достатні товарні запаси та обширні можливості якісного зберігання продукції, зупинили відвантаження ще раніше – на рівні проміжку 17000 – 18000 гривень за тону. В цілому консенсус на ринку дозволяє прогнозувати, що такі гравці будуть чекати попиту по 20000 грн/т.

Варто відзначити, що через дефіцит врожаю, торгівля у причорноморському регіоні зараз перетворюється на «гру» очікування. Верхні планки цін попиту часто не досягають нижніх рівнів пропозиції, тому велика кількість поставок відтерміновується. Таким чином, зокрема, ситуація складається в секторі соняшникової олії: незважаючи на згадане підвищення цін попиту та його впливу на ринок насіння, поставок за ціною 1100 доларів не відбулося, адже виробники не бажали відпускати продукцію дешевше рівня 1150-1160 доларів.

Ринок соняшнику та похідних продуктів слідує за трендом дорожчання й інших товарів олійної групи. Так, котировки на соняшникову олію за останній місяць піднялись на 15% до найвищого рівня за 6 років та складали на минулому тижні 847,9 доларів США за тону на Чикагській біржі. Пальмова олія на ринках провідного виробника – Малайзії – теж здорожчала на 2,6% та торгується по 823,5 долари за тону.


Читайте нас в Телеграмм


Yii::$app->request->get('id'), 'className' => Yii::$app->controller->id])?>