Посівна озимих культур в Україні йде до завершення. Вже після перших заморозків та опадів снігу процес загартовування посівів до прийдешніх морозів було запущено. Тому наразі досить важливо оцінити стан посівів перед зимовим періодом.

Станом на 15 листопада в Україні налічується 5,9 млн га посівів озимої пшениці, що на 9 % менше ніж минулого року. Найбільше площа посівів скоротилась в Одеській області, а саме на 120 тис га, а також у Черкаській та Хмельницькій областях - на 70 тис га у кожній. Такі скорочення на Півдні, зокрема, спричинила, тривала посуха, через яку багато фермерів не змогли зосередити резерви для проведення посівної.

Крім того, на 11% аграрії зменшили посіви озимого жита. Було скорочено посівну площу у Житомирській, Сумській та Харківській областях. Озимий ріпак посіяний на 900 тис га, а це 30% менше ніж 2019 року. Таке вагоме зниження відбулось через несприятливі погодні умови, такі як посуха та недостатня кількість вологи, через що значна кількість сільгоспвиробників були змушені відмовитись від посівної.

Проте, за словами генерального директора УКАБ Романа Сластьона, стан посівів значно кращий, ніж у цей період минулого року. Тепла осінь та рясні опади дозволяють сподіватися на високий врожай озимих культур. Але для покриття ризиків аграріїв (зима завжди несе небезпеку для посівів), на думку пана Сластьона, в Україні має запрацювати інститут страхування врожаїв, що хоча б частково покриє можливі збитки, викликані несприятливими погодними умовами.


Читайте нас в Телеграмм


Yii::$app->request->get('id'), 'className' => Yii::$app->controller->id])?>