В останні роки на всю країну стали відомі проблеми Львова з вивезенням та переробкою сміття. Міська влада пообіцяла вирішити ці складнощі шляхом побудови нового сміттєпереробного заводу.

Першим кроком на цьому шляху став запуск у жовтні станції х переробки органічних відходів. Сервіс полягає у тому, що зібране сміття рослинного характеру переробляється на компост.

Наразі близько 250 спеціальних автомобілів курсують містом та збирають сухе листя та харчові відходи. Після доставки на станцію переробки, зі сміття формуються купи, які розворушуються, аеруються та поті спресовуються на компост. Під час процесу у суміш відходів додаються спеціальні бактерії різних типів: одні – для контролю темпів процесу компостування; інші – для видалення неприємних запахів, що є важливим фактором для жителів навколишніх районів.

Утворений компост роздається безкоштовно приватним домогосподарствам та агропідприємствам. За підсумками жовтня, першого місяця роботи, вказаним чином було утилізовано та перетворено на компост більше тисячі тон органічного сміття. За 25 днів листопаду – 820 тон, більшість поки що складають садові відходи. Проте містом продовжує зростати кількість спеціальних контейнерів для відсортування харчових відходів. Вони оснащені спеціальними отворами для аерації, а також резервуаром для виходу вологи з речовини.

У керівництві комунального підприємства, що керує процесом переробки, сподіваються на випрацювання таким чином нової культури сортування сміття у населення.


Читайте нас в Телеграмм
По материалам: galinfo.com.ua


Yii::$app->request->get('id'), 'className' => Yii::$app->controller->id])?>