Сільське господарство є одним із найризикованіших видів господарської діяльності, тому що це бізнес просто неба, який здебільшого залежить від погодних умов. Для багатьох країн світу єдиним видом захисту від подібних ризиків є страхування, проте Україна не є однією з цих країн, оскільки агрострахувння у нас розвинене дуже слабко.

У доповіді в рамках онлайн-конференції Bridges Business Forum 2020 консультант з агрострахування Мюнхенського перестрахувального товариства Олександр Артюшин розповів про дієві інструменти та рішення, які необхідно приймати у цій сфері.

Як зазначає експерт, першим з таких інструменті є індексація врожайності, коли рішення про відшкодування збитків приймають з огляду на дані про врожайність, які має надати третя сторона. До прикладу, такі данні на обласному чи районному рівні може надати офіційна статистика.Подібні рішення можливо відкалібрувати так, аби повністю були враховані одразу декілька чинників, а саме ― технологія вирощування, посівні матеріали, тощо. На сьогоднішній день всю необхідну інформацію можна отримувати в онлайн режимі, тому виїжджати на поля не потрібно.

Ще одним з важливих рішень є індексація, яка базується на певних погодних параметрах та залежить від декількох чинників: кількості опадів, температури або інших погодних умов під час конкретної фази розвитку тієї чи іншої культури. Як пояснив Олександр Артюшин, якщо, до прикладу, під час збору кукурудзи йдуть дощі, виробник має одержати компенсацію, яка відшкодує затрати на її сушіння. А в разі посухи, фермеру також буде компенсовано затрати за недоотриманий врожай.

Наразі вже існують компанії, які можуть надати інформацію щодо поточного стану та історичної динаміки вологості ґрунту на конкретній ділянці на мапі, що стане в нагоді під час прийняття страхового рішення. Це є досить актуальним, так як станом на сьогодні спостерігається тенденція до значної зміни кліматичних умов. В багатьох країнах світу спостерігаються аномальні погодні умови: або значне збільшення, або навпаки зменшення опадів. Тож імовірність виникнення подібних ситуацій та актуальність агрострахування зростатиме й надалі.


Читайте нас в Телеграмм


Yii::$app->request->get('id'), 'className' => Yii::$app->controller->id])?>