УАВК, куди входить більше півсотні компаній, надіслала лист до Департаменту санкційної політики з обґрунтованою необхідністю збільшення списку російських товарів, що підлягають санкціям, за рахунок картоплі та виробів з неї.

У прес-релізі організації повідомляється, що одна з компаній галузі звернулась до Мінекономіки з вимогою не розповсюджувати ці обмеження на охолоджену та свіжу картоплю, яка постачається в якості посівного матеріалу.

Асоціація негативно ставиться то таких спецумов, адже Україна має розроблену та підготовлену програму з розвитку картоплярства на найближчі 5 років, де головним завданням є саме розвиток насіннєвої картоплі. Натомість картопля з РФ вже декілька років має проблеми з проходженням реєстрації, тому що вона не стійка до вірусів.

У Державному реєстрі сортів, які рекомендовано до вирощування в нашій країні, є близько 170 видів картоплі, при цьому він регулярно оновлюється і збільшується. Цієї кількості цілком вистачить для того, щоб задовольнити запити усіх виробників. До того ж, усі види картоплі, які потрібні компаніям з Росії, успішно вирощуються в ЄС, звідки їх також можна успішно імпортувати.

Беручи до уваги зазначену низку факторів, УАВК наполегливо просить задовольнити вимогу українських підприємців і заборонити імпорт картоплі та продуктів з неї з Росії у повному об’ємі без виключень.


Читайте нас в Телеграмм