Законопроект «Щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин» №2194 не набрав достатню кількість голосів на засіданні ВРУ 2 грудня. Депутати не прийняли закон в другому читанні та відправили його на доопрацювання. Громадські організації, серед яких Всеукраїнський Конгрес Фермерів та Всеукраїнська Асоціація Громад засудили такий провал і підписались під зверненням щодо необхідності прийняття закону №2194.

Новий закон повинен був внести зміни до ряду законодавчих актів, щоб врегулювати земельні питання, які виникли у новосформованих ОТГ:

  • - передачу земель поза населеними пунктами з державної власності до комунальної власності місцевих рад;
  • - надання місцевій владі права змінювати цільове призначення приватних земель та затверджувати детальні плани місцевості поза населеними пунктами;
  • - встановлення механізму фіксації територіальних меж ОТГ у земельному кадастрі;
  • - заміну центрального органу виконавчої влади з питань земельної політики на центральний орган з питань кадастрової діяльності.

Проектом №2194 повинно було закінчитись формування нормативної бази для передачі земель сільськогосподарського призначення із державної власності до комунальної та заповнити ті прогалини, які не врегульовують Указ президента щодо передачі земель ОТГ і розроблена на його основі постанова КМУ.


Читайте нас в Телеграмм


Yii::$app->request->get('id'), 'className' => Yii::$app->controller->id])?>