Аграрний комітет ВРУ рекомендує до прийняття проект закону «Про внесення змін щодо харчових продуктів, що імітують молоко та молочні продукти». Олег Тарасов, один із ініціаторів законопроекту, пояснює, що зміни будуть стосуватись тих продуктів харчування, які за своїм зовнішнім видом схожі на молоко чи інші молочні продукти.

Депутати пропонують встановити на законодавчому рівні стандарти щодо продажу та маркування молочної продукції, або продуктів, які її імітують, а також жорсткі фінансові санкції за порушення цих стандартів.

Головна проблема в тому, що часто покупець не може відрізнити, чи перед ним справжній продукт, чи добре замаскована підробка. Тарасов зазначає, що права споживачів в цій сфері потребують ефективного захисту ще відтоді, як виробники навчились використовувати у молочних продуктах рослинні жири, білки, аналоги лактози та інші замінники.

Відсутність інструментів для цього захисту призвела до того, що в Україні в останні роки сильно знизився рівень споживання молочних продуктів — до 50% від стандартних потреб.


Читайте нас в Телеграмм