Під час засідання 2 грудня Верховна Рада прийняла в першому читанні проєкт Закону №3672, який вносить зміни до Закону України «Про безпечність та гігієну кормів». Він повинен стабілізувати ринок кормів.

Даний Закон вступив у силу ще на початку цього року, а саме 19 січня. Згідно з ним будь-хто може використовувати кормові надбавки, але тільки якщо вони є зареєстрованими в Україні.

Незважаючи на це, передбачена Законом система держреєстрації препаратів не спрацювала так, як повинна була.

Заступник Міністра економіки Сергій Глущенко повідомив, що через такі обставини на ринку кормів стає все менше пропозицій, що призводить до великих економічних втрат господарств з причини високих неконкурентних цін на цю продукцію.

Щоб розв’язати цю проблему, було прийнято проект Закону №3672, який вносить зміни у Закон «Про безпечність та гігієну кормів». Вони полягають у можливості вільного використання будь-ких кормових добавок, не выключно зареєстрованых в Україні, але й також у ЄС. Замміністра також зазначив, що така регуляторна політика буде діяти на протязі наступних чотирьох років.

Відлік цього періоду почався з 19 січня 2020 року. За словами пана Глущенка, цього часу повинно вистачити для створення в Україні повноцінної системи реєстрації добавок. Вона буде відповідати всім вимогам Європейського законодавства і протиріччя внутрішньої та міжнародної систем сертифікації зникнуть природним чином.


Читайте нас в Телеграмм


Yii::$app->request->get('id'), 'className' => Yii::$app->controller->id])?>