Парламент країни ухвалив законопроект, котрий захищає право інтелектуальної власності на ті сорти фруктів та овочів, котрі були виведені в країні. Він почне діяти з квітня наступного року. Відповідно до нового закону порушники можуть отримати до 10 років тюремного ув’язнення.

Завдяки новим нормам селекційні компанії зможуть визначати області для вирощування своїх сортів й напрямки експорту при їх реєстрації. Також вони зможуть вимагати припинення виробництва своїх сортів поза межами вказаних областей та їх експорт, без заздалегідь отриманого на це дозволу. Без згоди правовласників заборонена і репродукція сортів з отриманого насіння.

За перевезення його, а також саджанців за кордон передбачено покарання у розмірі 10 років ув’язнення або штрафу, який складає приблизно 100 тис. доларів.

Окрім того, кінцева версія законопроекту зменшує вірогідність передачі саджанців та насіння стороннiм особам. Це стало можливим завдяки введенню системи дозволів на використання зерна, котре фермери отримують з нових сортів при зборі урожаю й використовують для посадки в наступному сезоні.

Японія входить в число країн-лідерів у світовій плодоовочевої селекції. Сорти, котрі виведені тут часто перевозяться за кордон без отриманого на те права від правовласників. Так, японські сорти суниці садової Benihoppe і Sagahonoka стали доволі популярними в Китаї та Південній Кореї. Така ж сама ситуація і з виноградом Shine Muscat, котрий вирощується в Японії.

Законопроєкт був поданий до японського парламенту ще в березні цього року, але обговорювання затягувалося через побоювання, що необхідні ліцензійні платежі можуть нашкодити бізнесу місцевих фермерів.


Читайте нас в Телеграмм
По материалам: facebook.com/minagroexiled


Yii::$app->request->get('id'), 'className' => Yii::$app->controller->id])?>