Антимонопольний комітет України почав вирішувати справи, що були відкриті за результатами дослідження масла солодковершкового відчизняних виробників. За його результатами було доведено, що деякі виробники молочної продукції обманювали споживачів, пропонуючи їм підробки. За порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції їх чекає притягнення до відповідальності. Якість життя громадян не може бути причиною збільшення прибутку.

Український ринок вершкового масла має високу конкуренцію. До того ж, воно є товаром повсякденного вжитку, а тому надзвичайно важливо контролювати імовірні його фальсифікації.

Державний стандарт (ДСТУ 4399:2005) зазначає, що в маслі повинен бути виключно молочний жир. Забороняється додавання інших домішок, наприклад, рослинного жиру. Комітет знайшов ряд виробників, котрі додавали в продукт суміші з невідомими інгредієнтами, при цьому називаючи його «маслом». Іноді цих складників було 90-100% від загального вмісту товару. Його продавали не тільки в супермаркетах, а й через систему державних закупівель постачали в лікарні, дитячі садочки та школи.

Виробники дезінформували споживачів, розміщуючи на продукті, в якому містилися рослинні та немолочні жири, назву «солодковершкове масло». Завдяки цьому вони могли отримати конкурентні переваги, порушуючи ЗУ «Про захист від недобросовісної конкуренції».

10 листопада Антимонопольний комітет України наклав штрафи на наступні компанії:

  • - ТОВ «Богодухівський молочний завод» і «Малороганський молочний завод», що знаходяться в Харківській області, було оштрафовано на суму 20,6 і 4,4 млн. грн.відповідно.
  • - ТОВ «Гайсинський молокозавод» з Вінницької області отримало штраф розміром 3,6 млн. грн.
  • - ПП «Сімол» з Київської області оштрафовано на 1 млн. грн.
  • - ТОВ «Інтер-Мол» (м. Дніпро). Підприємство надавало неправдиву інформацію, через що воно заплатить 968 тис.грн. штрафу.

Читайте нас в Телеграмм
По материалам: amcu.gov.ua


Yii::$app->request->get('id'), 'className' => Yii::$app->controller->id])?>