Восени цього року експортували 11,76 тис. тонн українського борошна. Це на 21% менше ніж в вересні, та на 66% менше ніж у жовтні минулого року. Аналітики повідомляють, що з початку цього сезону експорт налічує близько 62 тис. тонн, а це майже на 50% менше, ніж в минулому році. Згідно зі статистикою, це є абсолютний мінімум, починаючи з 2012/13 МР.

Головний імпортер - ОАЕ, з відсотковою часткою 22, але експорт став менший на 2,5 рази в порівнянні з цим самим періодом минулого року. В жовтні цього року найбільшим експортером стала Палестина та Сомалі - 2,61 та 2,91 тис. тонн, таким чином вони займають третю та четверту позиції в списку ТОП-імпортерів вітчизняного борошна.

Основна причина зменшення експорту полягає в тому, що більшість імпортерів зменшили обсяги закупівель, в порівнянні з минулорічним періодом, найбільше скорочення відбулося при поставках до:

  • - Китаю (-87%);
  • - Мозамбіку (-62%);
  • - Білорусі (-45%);
  • - Сомалі (-25%).

При цьому збільшився експорт в напрямку Молдови (до 3%), обсяг закупівель Ізраїлю збільшився на 3 рази, а Венесуели у 4 рази. Проте Мозамбік в жовтні відмовився від закупівель, а Китай не здійснює закупівлі протягом трьох місяців.


Читайте нас в Телеграмм
По материалам: ukragroconsult.com