На Івано-Франківщині розташовується ТОВ «Топінамбур». Воно займається вирощуванням топінамбура на 50 га землі. В цьому сезоні десять гектар цієї площі було виділено для подальшого виготовлення рослинної кави. Про це повідомив Богдан Кобринський – засновник компанії.

Він розповів, що в період з цієї зими до середини весни на цій ділянці буде зібрано топінамбур. За словами спеціаліста, цей період є найсприятливішим для збору цієї рослини. Засновник «Топінамбур» сподівається на урожай 15 т з 1 га.

Засновник компанії повідомив, що насіупні етапи переробки продукту: сушіння рослини в інфрачервоній сушарці та перемелювання її в порошок будуть на устаткуванні НВП «Індуктор». Зараз вже ведеться розробка технології, за допомогою якої можна зробити з рослини розчинну каву.

Кава із топінамбура містить велику кількість інуліну - природного інсуліну. Він нормалізує рівень цукру в крові, тож такий напій буде корисним для здоров’я діабетиків. В ньому також витримана ідеальна пропорція жирів та вуглеводів. На додачу продукт характеризується низькою калорійністю, що неодмінно сподобається тим, хто хоче схуднути.

Для приготування кави з рослини треба залити 1 ст. ложку порошку 120-150 мл холодної води, після чого почати варити його на повільному вогні. Таке співвідношення дозволить отримати каву середньої міцності.


Читайте нас в Телеграмм


Yii::$app->request->get('id'), 'className' => Yii::$app->controller->id])?>