Держпродспоживслужба України провела комплексний аналіз даних спостереження з різних областей країни та зробила висновок, що температурний режим разом з достатньою кількістю поживного корму в більшості областей створюють комфортні умови для гризунів. - про це повідомляє прес служба департаменту.

Однак, на фоні сприятливих умов аналітики не спостерігають росту чисельності та території проживання мишоподібних. Так на озимих посівах в середньому нараховують від 1 до 3 колоній на 1 га поля. В Запорізькій, Львівській і Херсонській областях цей показник становить від 4 до 5 колоній. Найвищі показники (від 3 до 6 колоній) спостерігаються в Запорізькій області, де озимину посіяли біля ділянок соняшника та гороху.

Дещо більше колоній у садах, на необроблюваних землях, ділянках з просапними культурами та багаторічними травами - в середньому від 2 до 5 колоній. У Волинській, Житомирській, Херсонській та Вінницькій областях гризунів більше - на 1 гектар тут приходиться від 6 до 8 колоній. В одній колонії нараховується до 40 жилих нір.

У перерахованих областях мишоподібні гризуни знищили від 1% до 15% врожаю озимого зерна, ріпаку та багаторічних трав.


Читайте нас в Телеграмм


Yii::$app->request->get('id'), 'className' => Yii::$app->controller->id])?>