У Держгеокадастрі нагадують, що зареєструвати зміну цільового призначення в Кадастрі можливо тільки після ухвалення проекту землеустрою. Згідно з чинним законодавством зареєструвати зміну цільового призначення можливо тільки за наявності землеустрійної документації, в т.ч. і проекту землеустрою для відведення ділянки. А от порядку внесення змін до ДЗК відносно вже відведених ділянок в Україні поки немає.

Таке нормативне регулювання провокує виникнення різних підходів щодо часу реєстрації змін цільового призначення — часто такі відомості вносяться до Кадастру ще до того, як була затверджена землеустрійна документація для відведення ділянки. Однак в Геокадастрі не згодні з такою практикою, про що і вказав у своєму листі, оскільки:

  • Згідно з ЗКУ змінити цільове призначення земель, що знаходяться в державній чи комунальній власності можливо тільки за наявності проекту землеустрою для відведення такої землі;
  • Це означає, що при зміні цільового призначення дані про це вносяться до ДЗК виключно на основі вже ухваленого проекту землеустрою.

Однак в Службі нагадують, що відмовити у реєстрації виду угідь ділянки при зміні цільового призначення на основі проекту землеустрою щодо її відведення незаконно, оскільки це порушує правила про зміну цільового призначення земель, норм щодо класифікації категорій земель та принципу обов’язкового внесення до ДЗК інформації щодо всіх зареєстрованих в ньому об'єктів.


Читайте нас в Телеграмм


Yii::$app->request->get('id'), 'className' => Yii::$app->controller->id])?>