За повідомленнями НААН, погодні умови у листопаді-грудні поточного року сприяли збільшенню популяцій гризунів на полях з посівами озимих.

Чинниками такого зростання спеціалісти називають як погодні умови, так і внутрішні процеси на полях. Зазначили науковці і фактори, які можуть сприяти виправленню ситуації.

Найбільше на популяцію мишей впливають патогенні мікроби, які заражають популяцію під час масового розмноження, та тягнуть за собою загибель особин. При цьому цикл між активним розмноженням та занепадом популяції складає в середньому 4-5 років.

Що стосується природних ворогів, то вони у гризунів звісно є, однак навіть всі хижаки, які харчуються мишами не можуть компенсувати швидких темпів їх розмноження.

Клімат також вносить свій вклад - холодна зима змушує гризунів знизити темпи розмноження, а от в посуху вони діють набагато активніше, освоюючи нові території.

Зимою найефективніша панацея проти мишей - льодяна кірка, яка позбавляє гризунів легкодоступного харчування, що на фоні активних енерговитрат веде до ослаблення та захворюваності особин. Харчуватись без виходу на поверхню впродовж тривалого часу можуть тільки курганчикові миші, які роблять запаси їжі.


Читайте нас в Телеграмм


Yii::$app->request->get('id'), 'className' => Yii::$app->controller->id])?>