Аграрії Вінницької області втрачають врожай через засушливе літо. Очікується на 40% менше зібраного врожаю, ніж прогнозували раніше. Як повідомляють в Теплицькій райдержадміністрації, уряд просять признати Вінницьку область зоною стихійного лиха.

В критичному стані знаходяться кукурудза та соняшник – це було виявлено під час виїзних обстежень. Вина цьому – тривала посуха. В 12-ти районах області: Ямплінському, Могилів-Подільському, Бершадському, Теплицькому, Піщанському, Гайсинському, Чечельницькому, Чернівецькому, Шаргородському, Тростянецькому, Тульчинському та Оратівському, - ріст цих рослин практично зупинився. Тепер потенційна врожайність кукурудзи, яка зберіглася та сформувала качан, знаходиться в межах 1,7-2,2 т/га, а соняшнику – 0,8-1,3 т/га. Під загрозу також потрапили соя та цукровий буряк.

Як вже зазначалося, через критичні погодні умови валові втрати врожаю кукурудзи складуть до 40%, а врожаю інших культур пізньої групи – на 25-30%. Багато дрібних та середніх фермерських господарств знаходяться на грані банкрутства і, відповідно, вони не в змозі виконати зобов’язання перед банківськими установами, постачальниками, орендодавцями. Допомога таким господарствам і є основною причиною ініціативи Теплицької райдержадміністрації щодо визнання Вінницької області зоною стихійного лиха.


Читайте нас в Телеграмм
По материалам: tripoli.land


Yii::$app->request->get('id'), 'className' => Yii::$app->controller->id])?>