Микола Пугачов - заступник керівника Інституту аграрної економіки вказує, що за останні 10 років в Україні спостерігається стрімкий ріст експорту зернових культур. В 2020-м за кордон відправили більше 51 млн тонн українського зерна, що на 10% менше, ніж у позаминулому, але в 3,7 рази більше ніж було в 2010-му.

Тільки за експорт зернових Україна отримала в минулому році 9,4 млрд доларів, хоча в кількісному вираженні обсяги поставок впали в порівнянні з позаминулим роком. Динаміка за основними культурами:

  • обсяги ячменю - 5 мільйонів тонн (зниження на 0,9 млн тонн);
  • обсяги жита - 5 тисяч тонн (зниження на 63%);
  • обсяги пшениці - 18,1 мільйона тонн (зниження на 10%);
  • обсяги кукурудзи (зниження на 14%).

Головними покупцями збіжжя стали країни Азії, Африки та ЄС. Хоча в структурі ринків збуту відбулись певні зміни - вперше лідером експорту зернових став Китай, забезпечивши майже 20% загального доходу, втратив лідерство Єгипет, а Індонезія міцно закріпилась на 3-й сходинці. На четвертому місці знаходиться Іспанія, яка скоротила обсяги закупівель на 29%.

Серед інших країн ТОП-10 також Нідерланди, Туреччина, Корея, Лівія, Туніс і Бангладеш. Разом ці покупці забезпечили ⅔ від загального експортного доходу.


Читайте нас в Телеграмм


Yii::$app->request->get('id'), 'className' => Yii::$app->controller->id])?>