Комерційна космічна компанія Nanoracks оприлюднила плани з селекції надвитривалих культур, які можна буде вирощувати навіть у найнесприятливіших кліматичних зонах Землі. Нові види рослин планують вирощувати в орбітальних теплицях і в Nanoracks вважають, що вони допоможуть вирішити продовольчу кризу, яку можуть спричинити кліматичні зміни.

Гендиректор Nanoracks - Джефрі Манбер говорить, що в основу проекту покладені десятилітні генетичні дослідження, які показують, що космічне середовище дозволяє модифікувати ДНК рослин і створити більш витривалі та стійкі сорти, придатні для вирощування навіть в стресових кліматичних умовах. Фактично в космосі рослини еволюціонують, піддаючись впливу космічної радіації та відсутності сили тяжіння.

За словами пана Манбера, Nanoracks вже вивела сорти основних культур (овочі, пшениця, соя) на супутниках, пілотованих місіях та висотних платформах. Зміни ДНК та планомірна селекція дозволили отримати сорти з вищою врожайністю, імунітетом до багатьох хвороб, меншими вимогами до водного забезпечення і стійкістю до високих температур.

При цьому основна особливість проекту Nanoracks в тому, що компанія створює сорти для вирощування саме на землі, в той час як більшість вчених і дослідників в цій галузі націлені на вирощування культур на Місяці та на інших планетах, зокрема на Марсі.


Читайте нас в Телеграмм


Yii::$app->request->get('id'), 'className' => Yii::$app->controller->id])?>