Офісі Президента повідомили, що Зеленський підписав закон № 1115-ІХ, який стосується внесення змін до Податкового кодексу, направлених на зниження ставки ПДВ по окремих видах сільгосппродукції до 14%.

Законопроект №3656 який передбачає відповідні зміни був прийнятий Верховною радою 17 грудня 2020-го і за нього проголосувало 255 депутатів. Законом планується знизити ставку податку на додану вартість з 20% до 14% на операції з постачання та імпорту певних видів сільгосппродукції.

За новими ставками будуть оподатковуватись операції з ВРХ, молоком, рядом зернових культур, включаючи овес та жито, а також цукровим буряком, ріпаком, соняшником та певними олійними культурами. Таким чином у ВРУ планують підтримати українських товаровиробників та залучити додаткові інвестиції для підвищення конкурентоспроможності української сільгосппродукції.

Окрім того, пільгове оподаткування повинно знизити кількість заходів по податковій оптимізації ПДВ та вивести з тіні частину сектору, що зменшить рівень недоотриманих в бюджет коштів.


Читайте нас в Телеграмм