Василь Стефурак, голова “Асоціації вівчарів” зазначає, що на землях які зараз не використовуються для сільського господарства та є непродуктивними можна розводити вівець. Дохід від цієї може вимірюватись в десятках мільярдів доларів.

За розрахунками Стефурака в Україні зараз приблизно 16 млн гектарів вільної землі. Для однієї вівці потрібно приблизно 10 соток площі, тобто можна було б розводити до 160 млн голів цих тварин. Навіть якщо не використовувати всі землі, то можна було б розвинути цей напрямок тваринництва до 100 млн голів вівець.

Для економіки цей колосальний прорив, який б дозволив забезпечити 3 млн прямих робочих місць і ще 7 млн непрямих. Річний дохід з однієї вівцематки складає приблизно 200 доларів, тобто в рік це було б 20 млрд доларів, або половину річного бюджету України.

Крім того, це відносно вільний ринок з великою кількістю споживачів - головні експортери баранини (Казахстан, Грузія та Австралія) не можуть забезпечити попит через природні катаклізми. На даний момент попит на баранину на світовому ринку задоволений приблизно на 40% і арабські країни проявляють високий інтерес до цього продукту, тому в нього є потенціал.

Правда для розкриття цього потенціалу потрібного налагодити повний цикл вирощування, обрахувати і освоїти доступні землі та забезпечити вівчарство необхідними ресурсами. Стефурак наголошує, що зараз навіть розведення овець - високотехнологічна галузь, яка потребує спеціалістів-ветеринарів, нових технології та фахівців з їх застосування.


Читайте нас в Телеграмм