Податківці розробили порядок складання податкових накладних щодо операцій з сільськогосподарськими товарами, які оподатковуються за пільговими ставками ПДВ. В ДПС повідомили, що для застосування 14% оподаткування потрібно буде подавати ПК і РК за новими формами, які поки недоступні.

Закон, який передбачає внесення змін до Податкового кодексу з метою зниження ставки ПДВ на певні категорії с/г товарів набрав чинності 1 березня. Саме з цієї дати починається застосування пільгових ставок до податкових періодів по передбачених операціях та товарах.

Щоб забезпечити підприємствам реальну можливість використання оподаткування за зниженою ставкою ПДВ, Податкова служба розробила нові форми накладної та розрахунку коригування до неї. Ці форми зокрема відрізняються окремими рядками для відзначення операцій з передбаченими законом товарами, ПДВ на які складає 14%. Правда поки це тільки проекти форм.

Поки нові форми не будуть затверджені та не наберуть чинності у встановленому порядку, виробники та підприємці не можуть подати податкові накладні та рахунки коригування і зареєструвати їх у ЄРПН. Реєстрація відповідних документів почнеться тільки після затвердження форм наказом органу виконавчої влади і платники податків зможуть включити у звітність операції за весь період, починаючи з 1 березня 2021. На даний момент проект наказу з формами від Мінфіну проходить погодження з іншими державними органами.


Читайте нас в Телеграмм