Іван Чайківський - секретар аграрного комітету ВРУ вважає за доцільне скасувати обов'язкове ліцензування зберігання пального для аграрних виробників, замінивши його на декларування. А за порушення цієї вимоги ввести градацію штрафів, які б залежали від характеру та ступеню правопорушення.

Чайківський говорить, що вирішення цієї проблеми є необхідним, оскільки недобросовісні аграрії використовують тіньові схеми для пального. Чинний ж метод боротьби з такими схемами - ліцензування є надто затратним та важким для багатьох середніх та малих підприємців оскільки вимагає від них ведення документообігу для ДПС.

Норма за якою підприємства для зберігання пального повинні отримати ліцензію діє з 1 квітня минулого року, однак об'єднання с/г виробників зараз виступають проти ліцензування при зберіганні пального для власних потреб. Чайківський ж підкреслює, що питання загострюється на фоні масових перевірок аграріїв і використання суто формального підходу ДПС при здійсненні цих перевірок.

Інспектори здійснюють повну перевірку документів, звіряють фактичний час роботи техніки з кількістю списаного на заправку пального та шукають правопорушення де тільки можливо і неможливо. Якщо у великих чи середніх компаніях штат може включати працівника, який відповідає за ці процеси, то фермер самостійно не може вести ні документообіг, ні облік пального - в нього просто немає на це часу. - каже Чайковський.

Саме тому депутат вніс пропозицію що до розробки законопроекту із ізалученням асоціації аграріїв який б дозволив державі здійснювати ефективний облік пального, а виробникам використовувати його без обтяжливих формальностей. Окрім того Чайківський виступає за зміни санкції за порушення правил ліцензування, пропонуючи градацію штрафв з привязкою до кількості землі, яку обробляє підприємство.


Читайте нас в Телеграмм