Капітальні інвестиції в економіку України падають. У першому півріччі 2020 року вони складали 163,8 млрд грн – це на 34,9% менше, ніж у минулому році того ж періоду. Падіння інвестицій у промисловості складає 37,2%, а у сільському господарстві – 44,5%. Про це повідомляє fbc.ua.

Як розповідає Микола Кісіль, науковий співробітник відділу інвестиційного і матераільно-технічного забезпечення Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», різкий спад інвестицій в короткостроковій перспективі негативно позначиться на обсягах випуску агропродукції. У наступному році можуть бути перебої із самозабезпеченням внутрішнього ринку, враховуючи недобір цьогорічного врожаю.

Оголошення карантину через пандемію коронавірусу – головна причина спаду інвестицій, за словами агроексперта Олександра Захарчука. Серед факторів також є війна на Донеччині, зміна влади, дія уряду, запровадження ринку землі.
Експерт вважає, що спад інвестицій почався ще у другому півріччі 2019 року. Вже тоді капітальні інвестиції впали на 10%, а зараз падіння на межі 40%. Криза вдарить по інвестиційному забезпеченню. Слід також підклеслити, що 90% інвестицій – це власні кошти бізнесу. Залишок в 10% - це кредити та іноземні інвестиції. На думку експерта, корупція, рейдерство, складності із веденням бізнесу, законодавче забезпечення в державі не можна не враховувати. Вони також впливають на інвестиційне забезпечення.


Читайте нас в Телеграмм
По материалам: tripoli.land


Yii::$app->request->get('id'), 'className' => Yii::$app->controller->id])?>