11 березня ціни на соняшник встановили новий сезонний рекорд - 22 283 грн за тонну. Олександр Тищенко - аналітик із Zernotorg назвав основні причини росту вартості культури.

За словами Тищенка одним із головних факторів є скорочення виробництва соняшника в Україні та світі в цілому. За останній півроку експорт соняшникової олії скоротився на 68,5 тисяч тонн в порівнянні з аналогічним попереднім періодом. При цьому, незважаючи на ріст цін на соняшникову олію, вона залишається затребуваним імпортним продуктом. Через зниження власного виробництва активніше почали імпортувати насіння Туреччина, Болгарія і Румунія, що не дає цінам впасти в Чорноморському регіоні.

Що ж до росту цін на світовому ринку, то головними його причинами є посилення імпортного попиту з боку Китаю, подорожчання нафти, яке піднімає попит на рослинні олії, а також зростаючий ціновий тренд на товарних ринках (включаючи агро-ринки). Останній зумовлений державними програмами стимулювання, які значно збільшили обсяг ліквідності на усіх ринках.


Читайте нас в Телеграмм