Пілотний пілотний проект з контролю якості сирого молока найближчим часом запрацює по всій Україні. Про це повідомила очільниця відомства Владислава Магалецька. “Програма контролю сирого молока” з'явиться у Хмельницькій, Дніпропетровській, Сумській, Київській і Донецькій областях. Поки в рамках проекту задіяні підприємства з 9 областей і масштабування дозволить встановити по всій країні єдині стандарти якості молока.

Одним з основних інструментів Програми є “Молочний модуль” - софт який може автоматично збирати дані досліджень якості та вираховувати середні показиники Загального бактеріального забруднення та кількості соматичних клітин. Поки “Молочний модуль” знаходиться на стадії доопрацювання і Служба взаємодіє з фермерами та виробниками, щоб зробити ПО зручним та ефективним для всіх користувачів.

Керівниця Держпровспоживслужби наголошує, що відомство зацікавлене в розширенні проекту і докладе усіх зусиль для його повномасштабного запуску. “Програми контролю сирого молока” вже оцінили представники проекту “Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України”, вказуючи на зусилля, які докладає Держпродспоживслужба, щоб гарантувати ринку розвиток, а споживачам якісний продукт.

Раніше повідомлялося, що програмне забезпечення «Молочний модуль» було розроблено українським Дослідницьким інститутом сільського господарства у співробітництві із швейцарською компанією SAFOSO AG, що спеціалізується на інноваційних розробках в галузях тваринництва та безпеки харчових продуктів.


Читайте нас в Телеграмм