Антимонопольний комітет ініціював розслідування що до групи компаній «Астарта» та «Радехівський цукор». Підприємства демонструють ознаки вчинення узгоджених антиконкурентних дій на ринку бурякового цукру. Розслідування стало результатом кількамісячного дослідження цінової динаміки на цукровому ринку.

В АМКУ встановили, що вказані компанії могли підвищувати гуртові ціни на цукор починаючи з вересня минулого року. При чому в період з вересня по листопад ціни на ринку виросли на 48%, хоча об'єктивних підстав для зростання не спостерігалось.

Цукристість буряку в Україні впала на 1,7%, а врожайність на 7,8%, в загальному обсяг виробленого цукру в минулому році знизився на 22,3% порівняно з 2019-м. При цьому за рахунок перехідних запасів, зниження попиту та стабільного імпорту в Україні вдалось уникнути дефіциту.

Крім того на Лондонській біржі повідомляють, що ціни на світовому ринку цукру хоч і піднялись, але не так стрімко, як на внутрішньому ринку. Не було й суттєвих валютних коливань чи змін у податковому законодавстві, якими можна було б пояснити ріст цін.

Антимонопольний комітет вважає, що Астарта і Радехівський цукор своїми діями обмежили конкуренцію, що дозволило їм підняти ціни вище ринкових. Однак АМКУ також досліджує дії інших виробників і не обмежує себе розслідуванням тільки на ринку цукру. В найближчий час повинні ініціювати дослідження і на інших ринках продуктів, які подорожчали.


Читайте нас в Телеграмм


Yii::$app->request->get('id'), 'className' => Yii::$app->controller->id])?>