За даними Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН вартість продуктів харчування на світовому ринку зростає останні 10 місяців - зараз ціни найвищі з липня 2014-го. Ціновий індекс продовольства ФАО демонструє березневе зростання на 118,5 позиції, а це на 2,1% більше, ніж було за місяць перед тим.

Найбільше здорожчала рослинна олія - у березні вартість цього продукту зросла на 8% в порівнянні з лютим і закріпилась на рівні червня 2011-го року. Аналітики вважають, що підняття ціни зумовлює попит від виробників біодизельного палива. Також суттєво зросла вартість молочних та м'ясних продуктів - на 3,9% та 2,3% відповідно, хоча це сезонне подорожчання пов'язане зі святами.

Є також ряд продуктів, які здешевіли в березні - в першу чергу це зернові (ціна знизилась на 1,8%), хоча зернові все ще на 26,5% дорожчі, ніж були в минулому місяці. Здешевлення зернових забезпечує в основному пшениця. Дещо подешевшав і цукор, ціна якого впала на 4%, але цей продукт і досі на третину дорожчий ніж був в минулому році.


Читайте нас в Телеграмм


Yii::$app->request->get('id'), 'className' => Yii::$app->controller->id])?>