Садівники в Австрії та Італії прогнозують, що через пізні заморозки деякі регіони країн можуть повністю втратити урожай фруктових та овочевих культур, що призведе до росту їх вартості.

Так в італійській Базілікаті, Апулії і Кампанії повідомляють, що заморозк значно зашкодив овочам та кісточковим. Садівники просто не очікували настільки значного похолодання, внаслідок якого повністю пошкоджений урожай абрикосів. Від заморозків постраждали також персики, нектарини, кавуни, дині та навіть суниці.

В Апулії мороз взагалі досяг 5 градусів, що відобразилось на стані черешні, мигдалю, винограду та навіть спаржі і картоплі. Виробник мигдалю - Agricola Giardinetto повідомляє, що мороз вдарив по мигдалю якраз в період цвітіння, а інша компанія - Fratelli Del Vecchio прогнозує втрати до 90% врожаю мигдаллю. Цілком можливо, що морози вдарили і по пшениці.

Ще один кооператив - Prima Bio вказує на втрату 20% спаржі. Фермери поки не можуть оцінити збитки повністю, оскільки тільки почали збір урожаю і для оцінки втрат знадобиться час.

В Австрії стрімке похолодання вдарило по абрикосах, грушах, сливах, ківі, і спаржі. Виробникам довелось затримати збір спаржі на 2 місяця через морози. Окрім того, через холодну температуру знижуються і показники реалізації імпортної спаржі.

Також хочемо нагадати, що екологи прогнозують рекордну посуху в Україні у 2021.


Читайте нас в Телеграмм


Yii::$app->request->get('id'), 'className' => Yii::$app->controller->id])?>