В Україні вже почали збирати молоду картоплю, тому вітчизняні виробники починають витісняти імпортну картоплю. Однак українська картопля дорога, орієнтовна вартість складатиме 80-85 грн за кілограм через вирощування в парниках, що значно підвищує собівартість.

Саме тому поки на полицях магазинів більше імпортної картоплі з Єгипту та Ізраїлю, однак ця тенденція зникне як тільки на ринку з'явиться українська картопля вирощена у відкритому грунті і тому буде значно дешевша.

Агрономи також зазначають, що цьогорічна картопля з'явиться в магазинах і ринках пізніше ніж завжди через холодну та дощову погоду. Якщо зазвичай вітчизняна картопля вже на початку травня доступна споживачам, то цьогоріч її варто очікувати ближче до кінця місяця. Окрім того і якість урожаю буде гіршою через несприятливі погодні умови.

В цілому ж в 2021-му аграрії збільшили посівні площі під картоплю - в південних регіонах вдвічі. Це дозволить уникнути дефіциту на внутрішньому ринку та зберегти ціни на рівні минулого року.

Також нагадаємо, що фермери Італії та Австрії можуть повністю втратити врожай через квітнетві морози.


Читайте нас в Телеграмм


Yii::$app->request->get('id'), 'className' => Yii::$app->controller->id])?>