Цього року прогнозується ріст урожаю ягід, що може призвести до посилення конкуренції на експортних ринках, та зниження цін на ягоди (включно з лохиною) іноземними конкурентами. В цілому рік для ягідників буде складнішим за минулий - якщо раніше на ринку спостерігався дефіцит ягід через низький врожай, в умовах якого легко було знайти ринки збуту, то в 2021-му навіть за регіональний експорт доведеться боротись.

Олександр Хорев - керівник “АПК-Інформ” зокрема зазначає, що активними експортерами нашого регіону також є Польща та Сербія, а враховуючи досвід минулих років поляки можуть вивести на ринок ягоди за цінами нижчими, ніж в Україні. Тому конкуренція буде не простою.

В Інветцентрі ФАО також зазначають, що Україна не має стратегічних переваг над іншими експортерами ягід, та зокрема перспективної лохини. Для її вирощування на території України не найкращий клімат, а продуктивність процесу в середньому нижча ніж у країнах ЄС. Сильною стороною може стати хіба низька оплата праці, однак, як і у багатьох країнах, в Україні спостерігаються проблеми із залученням працівників.

На фоні цього росте частка виробництва лохини в країнах Африки, де для цієї ягоди ідеальний клімат. Окрім того в регіоні низька вартість оплати праці та високий потенціал залучення працівників, тому Африка може стати лідером ринків на Близькому Сході та в Азії.


Читайте нас в Телеграмм


Yii::$app->request->get('id'), 'className' => Yii::$app->controller->id])?>