З 1 липня 2021 року в Україні відкриється ринок землі і громадяни можуть набувати у власність та відчужувати землі сільськогосподарського призначення. Юристи нагадують, що у разі продажу землі її власник не зобов'язаний сплачувати ПДФО та військовий збір, якщо відчужує нерухомість вперше в цьому році.

Для звільнення від сплати податків потрібно виконати і інші умови, зокрема право власності повинно виникнути у відчужувача не менш як за 3 роки до продажу, а розмір ділянки не може бути більшим за стандарти закріплені для безоплатної передачі у земельному кодексі.

Якщо ж угода або власність не відповідає цим вимогам то відчужувач сплачує 5% ПДФО та ще 1,5% військового збору від зазначеної у договорі вартості землі. При цьому вартість визначається на підставі професійної оцінки, а нотаріус завірить договір тільки після сплати вартості такої послуги у розмірі 0,1 прожиткового мінімуму.

Варто памятати, що договір повинен відповідати вимогам, закріпленим у ст. 132 ЗК, та містити повну інформацію про ділянку, включаючи кадастровий номер, обтяження та ін. Покупцеві варто додаткового перевірити чи дійсно відчужувач є власником землі відповідно до даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.


Читайте нас в Телеграмм


Yii::$app->request->get('id'), 'className' => Yii::$app->controller->id])?>