В агросекторі все більш розповсюдженими стають екологічні засоби протидії шкідникам, хворобам та бурянам. Ці засоби за словами виробників повинні замінити застарілі пестициди, а до 2035-го за прогнозами аналітиків можливий щорічний ріст ринку біопрепаратів на 15%.

Серед останніх тенденцій світового агросектору варт відзначити зменшення кількості хімічних засобів захисту рослин. Застосування пестицидів та інших хімічних препаратів дедалі обмежується урядами різних країн з метою збереження довкілля. Деякі пестициди повністю заборонені в ряді країн, в інших частка діючих речовин в кінцевій продукції суттєво знижена, посилюється і нагляд за обігом таких речовин.

В Україні також за словами фермерів є певний тренд на екологізацію виробництва. Українські аграрії більше уваги приділяють тому, які саме препарати застосовують для захисту культур і які наслідки може потягнути їх використання. При цьому аграріям важливо не тільки перейти на екобезпечні речовини, а й зберегти ефективність захисту та урожайність.

Біологізація передбачає не тільки відмову від пестицидів, а повний перегляд механізмів вирощування врожаю, впровадження нових механічних та біологічних способів його захисту і підвищення.


Читайте нас в Телеграмм


Yii::$app->request->get('id'), 'className' => Yii::$app->controller->id])?>